Gündem

Acıpayam İlçesinde Deprem Sonrası Mahalle Camilerinden Anons Yapılıyor

Denizli’nin Acıpayam ilçesindeki 5,5 büyüklüğündeki deprem sonrası en fazla hasarın meydana geldiği Karahöyük mahallesinde, vatandaşlara evlere girilmemesi ve elektrik kullanılmaması için camilerden anons yapılıyor.

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde meydana gelen deprem sonrası en fazla hasar verdiği mahallelerden Karahöyük’te camilerden “evlere girilmemesi, elektrik kullanılmaması” konusunda uyarılar yapılıyor.

Acıpayam ilçesinde meydana gelen 5,5 büyüklüğündeki depremin ardından merkez üssüne yakın konumdaki Yeniköy, Karahöyük, Uçarı, Gedikli ve Yeşildere Mahallelerinde hasar tespit çalışması devam ediyor. Bölgede 50’ye yakın evde hasar oluşurken Karahöyük köyünde bir evde çıkan yangın itfaiye tarafından söndürüldü.

YARALILARIN HAYATİ TEHLİKESİ YOK

Deprem sırasında panik ile camdan atlayan bir kişi ile baygınlık geçirenlerin de bulunduğu bazı vatandaşlar Acıpayam ve Serinhisar Devlet Hastanelerine kaldırıldı. Yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtildi.

CAMİLERDEN “EVE GİRMEYİN” ANONSU YAPILIYOR

Depremin en fazla hasar verdiği mahallelerden Karahöyük’te camilerden “evlere girilmemesi, elektrik kullanılmaması” konusunda uyarılar yapılıyor. Mahallede evinin büyük bölümü yıkılan İbrahim Aslan, yaptığı açıklamada, sabah hayvanlarını gütmeye götürürken yerin sarsılmasıyla büyük korku yaşadıklarını, koşarak eve döndüğünü söyledi. Aslan, “Evimizin yarısı yıkıldı, eşim depremden sonra baygınlık geçirdi, hastaneye kaldırdık. Ne yapacağımızı bilmiyorum. Ev girilecek gibi değil.” dedi.

BAZI İLÇELERDE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Acıyapam Devlet Hastanesi, deprem sonrası güvenlik nedeniyle tahliye edildi. Hasar tespit çalışmasının ardından hastaların yeniden hastaneye sevk edileceği öğrenildi. Bu arada Aydın’ın Karacasu ve Denizli’nin Serihisar ilçelerinde de deprem nedeniyle eğitime bugün ara verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir