Gündem

Aday Olmamasına Rağmen Tekrar Muhtar Seçildi

Kütahya’nın Hisarcık ilçesi Aşağı Yoncaağaç köyünde aday olmayan eski muhtar İhsan Pektaş, aday olmamasına rağmen tekrar muhtar seçildi.

Kütahya’nın Hisarcık ilçesi Aşağı Yoncaağaç köyünde aday olmayan eski muhtar İhsan Pektaş, aday olmamasına rağmen tekrar muhtar seçildi. Muhtar olduğunu ilçede öğrenen ve hayli şaşıran İhsan Pektaş, köylünün tercihine sırtını dönemeyeceğini, bu nedenle muhtarlık görevine devam edeceğini söyledi.

“ARTIK DİNLENECEĞİM” DEDİ

Aşağı Yoncaağaç köyünde iki dönemden beri muhtarlık görevini yürüten İhsan Pektaş, “Artık dinleneceğim” diyerek 31 Mart Yerel Seçimlerinde aday olmayacağını açıkladı.

ADAY OLMADI, SANDIKTAN İSMİ ÇIKTI

Köylülerin “bırakma” diye ısrar etmesine rağmen aday olmayan Pektaş’a 4 adayın daha bulunduğu sandıktan el yazısıyla kağıtlara yazılmış 116 oy pusulası çıktı. Diğer adaylar Şerif Kayış, 93 oy, Mustafa Pektaş 55 oy, Ahmet Aygün 35 oy, Mehmet Varol 11 oy aldı.

“GÖREVİMİ AZİMLE SÜRDÜRECEĞİM”

Muhtar olduğunu ilçede öğrenen ve hayli şaşıran İhsan Pektaş, köylünün tercihine sırtını dönemeyeceğini, bu nedenle muhtarlık görevine devam edeceğini söyleyerek, ” Köylümün bana güvenini boşa çıkarmamak için muhtarlık görevini şimdi daha büyük bir azimle sürdüreceğim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir