Gündem

Kılıçdaroğlu’ndan Saldırı Açıklaması: Güvenlik Önlemi Yetersizdi, Amaç CHP’yi Sokağa Dökmekti

Şehit cenazesinde saldırıya uğrayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Güvenlik önlemi yetersizdi. Amacın CHP’yi sokağa dökmek olduğunu düşünüyorum’ dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şehit cenazesinde uğradığı saldırıya ilişkin CHP Genel Merkezi’nde gazetecilere açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, “Planlı bir saldırıydı, güvenlik önlemi yetersizdi.” ifadelerini kullandı.

Ankara’nın Çubuk ilçesinde, şehit Piyade Sözleşmeli Er Yener Kırıkcı’nın (26) cenaze töreninde saldırıya uğrayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu basın mensuplarıyla bir araya gelerek dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Sözlerine “Hoş bir olay yaşanmadı” diyerek başlayan Kılıçdaroğlu, “Amacın CHP’yi sokağa dökmek olduğunu düşünüyorum” dedi.

“KAMUFLAJ İLE ÇIKARTALIM DEDİLER KABUL ETMEDİM”

Kılıçdaroğlu sözlerinin devamında şunları söyledi;

“Protesto kabul edilebilir ama bu saldırı farklı. Güvenlik önlemi yetersizdi. Evden çıkarılmamız neden 1,5 saat sürdü, üstelik bakanlar ve komutanlar varken. Evdekiler “Evimiz yakılır mı” korkusu yaşadı. Nazik davrandılar, çay demlediler. İçemedim çıkmam gerekti.

Eve Emniyet Genel Müdürü geldi. Kamuflaj ile çıkartalım dediler kabul etmedim. Nasıl geldim ise öyle çıkacağım dedim. Akar’a sormak lazım ifadelerini. O atmosferde mi söyledi ne demek istedi. Sağduyulu davranmak lazım.”

Kılıçdaroğlu’na Yumruk Atan Saldırganın İlk Sözleri: Saldırmadım

İmamoğlu, Şehit Haberini “Mutlu musun Ekrem?” Başlığıyla Veren Gazete İçin Harekete Geçti!

Kılıçdaroğlu'na Yönelik Saldırıya Ait Yeni Görüntüler Ortaya ÇıktıKılıçdaroğlu’na Yönelik Saldırıya Ait Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı

Şehit Babası, Kılıçdaroğlu'nun Saldırıya Uğramasıyla İlgili İlk Kez KonuştuŞehit Babası, Kılıçdaroğlu’nun Saldırıya Uğramasıyla İlgili İlk Kez Konuştu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir