Gündem

Piknik Alanına Atılan Ölü Balıklar, Vatandaşın İftarını Zehir Etti

Bursa’da iftar yapmak için piknik alanına giden vatandaşlar gördüklerine inanamadı. Yaklaşık 1 ton sazan balığının alana bırakıldığını gören piknikçiler hemen jandarmaya haber verirken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bursa’nın İznik ilçesinde 1 tonölü balık, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından piknik alanına bırakıldı. Av yasağına rağmen gölden avlanan ve alana bırakılan balıkları İftar yapmak için piknik alanına gelenler fark etti. Vatandaşlar tarafından tepki ile karşılanan olay sonrası jandarma ekipleri kaçak avcıları yakalamak için çalışma başlattı.

SATAMAYINCA ORMANA ATMIŞLAR

Bursa’nın İznik ilçesi İznik Gölü’nde avlanıldığı tahmin edilen 1 ton sazan balığı, Çakırca Mahallesi’nde bulunan piknik alanına bırakıldı. Kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından bırakılan balığın, av yasağı nedeniyle piyasaya sürülemediği için bırakıldı düşünülüyor.

“AV YASAĞI OLDUĞU İÇİN PİYASAYA SÜREMEDİLER”

Piknik alanına bırakılan balıkların, yaydığı kötü kokuya ve ortaya çıkan çirkin manzaraya görenler tepki gösterdi. İftar yapmak üzere piknik alanına gelenlerden Bekir Uslu, “Biz buraya iftarımızı yapmaya geldik. Ancak kötü koku, 500 metreye kadar yayılıyor. Gördüğümüz manzara çok üzücü. Tonlarca balığı buraya atıp gitmişler. Tahminimize göre bu balıklar kaçak avlandı. Av yasağı da olduğu için piyasaya süremediler. Yazıklar olsun” dedi.

Jandarma ekipleri, kaçak avcıları tespit etmek için soruşturma başlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir