Gündem

Son Dakika! Adalet Bakanı Gül’den Seçim Açıklaması: İtirazları YSK Karara Bağlayacak

Son dakika! Geçersiz oyların yeniden sayımı devam ederken kameralar karşısına geçen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, ‘İtirazları YSK karara bağlayacak’ dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, CHP’li Faik Öztrak’ın, “Adalet Bakanı’nın ellerinin oy çuvallarının üzerinde ne işi var” şeklindeki sözlerine cevap verdi. Bakan Gül açıklamasında “Türkiye’de milletin iradesi oy çuvallarına yansımıştır. Tüm süreçler siyasi partilerin hepsinin huzurunda gerçekleşiyor. Bu konuda karar verecek olan YSK’dır. İdarenin herhangi bir dahli olmaz. İtirazları YSK karara bağlayacak” dedi.

81 ilde nöbetçi noter dönemi başladı. Bakan Gül yeni dönem ile ilgili açıklamalar yaptı.

“BU KONUDA KARAR VERECEK OLAN YSK’DIR”

İşte Bakan Gül’ün açıklamalarından satır başları:

Hukuk artık hafta sonu tatile çıkmayacak. Noterlerimize ve tüm vatandaşlarımıza yeni dönemin hayırlı olmasını diliyorum.

Türkiye’de milletin iradesi oy çuvallarına yansımıştır herkesin saygı göstermesi gereken bir iradedir. Tüm süreçler siyasi partilerin hepsinin huzurunda gerçekleşiyor. YSK bu işin patronudur.

Millet yetkisini kullanmıştır. Bu konuda karar verecek olan YSK’dır. İdarenin herhangi bir dahli olmaz. İtirazları YSK karara bağlayacak. Vatandaşın iradesi her şeyin üzerindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir