Gündem

Son Dakika! AK Parti’nin Seçim İptali Başvurusuna CHP’den İlk Yorum: Sandıkta Oy Çalamayanlar Masa Başında Seçimi Çalmaya Çalışıyor

Son dakika! CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, AK Parti’nin seçim iptali başvurusuna ilişkin olarak ‘Sandıkta oy çalamayanlar masa başında seçimi çalmaya çalışıyor.’ dedi.

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, AK Parti’nin seçim iptali başvurusuna ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.

Öztrak’ın açıklamaları şöyle:

Kampanya döneminde yaşanan adaletsizliklere milletimiz sandıkta gereken cevabı verdi.31 Mart seçimleri sadece kampanya süreci ile değil seçim bittikten sonra da çok hatırlanacak bir sürece benziyor. Sandık demokrasinin namusudur. Hukuk gücenliğinin kalmadığı yerde sandık güvenliği de tehlikeye düşer. YSK bu sorumlulukla hareket etmek zorundadır. YSK’nın geçmiş uygulama ve kararlarına bu seçimde sahip çıkmaması üzerindeki olağanüstü baskılarına bağlanabilir.

İstanbul ve Ankara kararları YSK’nın geçmiş kararlarına aykırıdır. İYİ Parti’nin Balıkesir itirazının reddi de İstanbul kararlarının tam tersidir. Benzer durumlarda benzer kararlar uygulanır, talep eden partiye göre değişmez. Hukuk güvenliği dediğimiz şey de budur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir