Gündem

Yükü Kendisinden Ağır Çocuğun Mücadelesi Yürek Dağladı

İzmir’de çöplerden geri dönüşümde kullanılabilecek atıkları toplayarak aile bütçesine katkı sağlamaya çalışan 11-12 yaşlarındaki bir çocuğun mücadelesi yürekleri dağladı.

İzmir’de sokaklarda ekmek parasını omuzlarında kendinden daha ağır yük taşıyarak kazanan bir çocuğun, kilosundan fazla olan el arabasını kaldıramayarak dakikalarca mücadele etmesi vatandaş kamerasını yansıdı. Küçük çocuk, pes etmeyerek dakikalarca verdiği mücadele ve azmiyle örnek oldu.

ÇOCUĞUN MÜCADELESİ TELEFON KAMERASINDA

Çöplerden geri dönüşümde kullanılabilecek atıkları toplayarak aile bütçesine katkı koymaya çalışan 11-12 yaşlarındaki bir çocuk, İzmir sokaklarında hayat mücadelesi vermesi bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.

KİLOSUNDAN FAZLA OLUNCA KALDIRAMADI

O görüntülerde, topladığı atık ve kağıtları iki tekerlekli el arabasına tıka basa dolduran çocuğun, uzun süre arabayı kaldıramaması dikkat çekti. Zorlukla çektiği arabayı kaldıramayınca tüm gücüyle yüklenen çocuğu, kilosundan fazla olan el arabası havaya kaldırdı. Pes etmeyen çocuk en sonunda hızlıca yüklenerek el arabasını kaldırmayı başardı.

Akranları okula gidip sokakta oyun oynarken İzmirli çocuk, yaşam mücadelesinde azmiyle örnek oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir